خانه / فیلم و سریال / انيميشن كوتاه تانگوى بادبادك ها (Tumbleweed Tango)

انيميشن كوتاه تانگوى بادبادك ها (Tumbleweed Tango)

انیمیشن کوتاه تانگوى بادبادك ها (Tumbleweed Tango)

ساخته:  Chris Wolfgang Mauch, Samuel Stephens

تانگوى بادبادك ها (Tumbleweed Tango) ، روایت رقص تانگویِ دو بادکنک در بیابان پر از کاکتوس‌هایِ تیغ‌دار و خارهای گوناگون است که برخورد این بادکنک‌ها به هر یک از این خس و خاشاک، موجب از بین رفتن آنها میشود. و این تعلیق، ایده‌ی اصلی داستان این فیلم را تشکیل میدهد.

این ایده آنقدر درخشان و منحصر به فرد است که ضربه‌ی بصری را به بیننده وارد می‌آورد تا بیننده‌ی تانگوى بادبادك ها (Tumbleweed Tango)، خلاقیت چنین داستانی‌ را تحسین کند و به این بیندیشد که انتخاب درستی انجام داده است.

داستان وقتی جالبتر میشود که او یه بادکنک دیگر را میبیند و به قصد او، و برای او، دیگر ترس را کنار میگذارد و شجاعانه دل به دریای خشک بیایان میزند تا اورا به دست آورد و تا به آنجا که میتواند با او، پر و بال بگیرد و برود.

اما فیلم دقیقا در همین سکانس که نقطه‌ی عطف فیلم نیز است، دچار ضعف در پرداخت داستانی میشود و تا به انتها، یک موسیقی پررنگ و یک رقص تانگوی منجر به پرواز آنها از آن سرزمین هستیم.

شاید در این داستان، عناصر دراماتیک به نحو کاملا ساختارمند چیده شده‌اند اما پس از نقطه‌ی عطف، ظرفیت‌های دراماتیک داستان به فعلیت نمیرسد و این انیمیشن نیز به‌ مانند بسیاری از آثار کوتاه دیگر، پایان‌بندی‌ای به درخشانیِ ایده‌ی خود ندارند. هرچند که پایان مفهمومی این فیلم و تغییر شکل بادکنک‌ها در خلال یکدیگر و صدای برخورد آنها و ایهام tumbleweed قابل درک است اما بدون شک این پایان‌بندی نقطه‌ی ضعف این انیمیشن کوتاه خوش ساخت است.

برای مشاهده سایر فیلم های کوتاه اینجا را کلیک کنید.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

خداحافظی طولانی – فیلموویز

خداحافظی طولانی پوستر خداحافظی طولانی عوامل فیلم کارگردان خداحافظی طولانی : فرزاد مؤتمن نویسنده: اصغر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *