خانه / فیلم و سریال / شماره‌ی ۵۵۷ مجله‌ی فیلم

شماره‌ی ۵۵۷ مجله‌ی فیلم


شماره‌ی ۵۵۷ مجله‌ی فیلم

در بحبوحه‌ی جشنواره‌ی جهانی فجر، که علاقه‌ای برای دیدن هیچ کدام از فیلم‌هایش چه ایرانی و چه خارجی ندارم، شماره‌ی جدید مجله هم به دکه‌ها رسید. در این شماره، دو مطلب دارم. اولی نیمچه‌پرونده‌ای‌ست درباره‌ی فیلم هندی فوق‌العاده‌ی سانجو (راج کومار هیرانی)؛ فیلمی که درباره‌ی زندگی سانجی دات، بازیگر پرحرف و حدیث هندی و شایعات پیرامون اوست. این نیمچه‌پرونده، با کمک آقای التفات شکری‌آذر که به شکل تخصصی به سینمای هند می‌پردازد آماده شده. ایشان هم مطلبی درباره‌ی فیلم دارند. دو بخش‌ دیگر این نیمچه‌پرونده، یکی حرف‌های هیرانی درباره‌ی نحوه‌ی ساخته شدن فیلمش است و دیگری زندگی‌نامه‌ی مختصری از سانجی دات. دیدن فیلم، به همراه خواندن این مجموعه، برای دوستداران سینمای هند و از آن مهم‌تر، برای دست‌کم‌گیرندگان این سینما (یعنی هنوز هم کسانی پیدا می‌شوند که با این‌همه مطالب من درباره‌ی سینمای هند، باز هم دست کمش بگیرند؟!)، می‌تواند جذاب و خواندنی باشد.

مطلب دوم من هم یادداشتی‌ست درباره‌ی فیلم ایرانی چهار انگشت (حامد محمدی) با تیتر «فیلم‌سازهای جهانگرد یا “وسطشو نفهمیدم ولی آمین”» که طی دو صفحه، به فیلم پرداخته‌ام و توصیه‌ای هم به آن‌هایی که مانند خودم اهل جهانگردی هستند کرده‌ام که با خواندن متن متوجه ربط این توصیه به فیلم خواهند شد.

اما در شماره‌ی ۵۴۸ مجله، یادداشتی نوشته بودم به بهانه‌ی دو فیلم همه‌چی عادیه! و یک کیلو و بیست‌ویک‌ گرم که به فیلم‌ها، فیلم‌سازها و مخاطب‌های معضل‌دوست می‌پرداخت. حالا و البته خیلی دیر، کارگردان همه‌چی عادیه! آقای محسن دامادی، طی نوشته‌ای، اعتراض خود را به این یادداشت نشان داده‌اند و من را حسابی نواخته‌اند. خواندنش خالی از لطف نیست. در نهایت فیلم ببینید و «فیلم» بخرید و مطالب من و دوستان را هم اگر فرصتی بود، بخوانید، ضرر ندارد.

لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

قاب روز – ده

فرستاده شده توسط damoon در تاریخ مرداد ۱۷, ۱۳۹۸ در عکس‌ها و قاب‌ها | بدون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *